T.C.
BİTLİS İLİ , İLÇELERİ VE BELDELERİ KATI ATIK BERTARAF TESİSLERİ
YAPMA VE İŞLETME BİRLİĞİ
  Menü Örneği

  
Bitlis Katı Atık Çalıştayı
   
   

    Bitlis Bölgesel Katı Atık Yönetimi Projesi Çalıştayı için Devlet Planlama Teşkilatı, Merkezi Finans ve İhale Birimi, Avrupa Komisyonu Türkiye Delegasyonu, İller Bankası Genel Müdürlüğü, Çevre ve Orman Bakanlığı,Çevre ve Orman Bakanlığı Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Dairesi ve ilgili müteahhit firmalarından oluşan heyet Bitlis’e geldi.

    Çalıştay için gelen heyet, 04 Mayıs 2009 Pazartesi günü öncelikli olarak Bitlis Merkez,Güroymak ve Tatvan çöp döküm alanlarına giderek incelemelerde bulundu. İncelemelerin ardından yapılacak olan Bitlis Katı Atık Tesisi İnşaat sahasında gidilerek incelemelerine devam etti. 05 Mayıs 2009 Salı günü Bitlis Polisevinde saat 09:30’da Çalıştay başladı.Açılış konuşmasını yapan Bİ-KA ve Bitlis Belediye Başkanı Fehmi Alaydın“Çağdaş yaşamak, çevremizde sağlıklı bir yaşam oluşturmak için başlatılan bu projenin hayata geçmesi mutluluk verici, Artık Bİ-KA projesinin son aşamasına geldik.Bizden önceki yönetim bu projeyi İlimize kazandırdı.Katı Atık projesi hakkında önümüze çıkan her türlü sorunu çözmek için el ele vererek çözmeye çalışacağız” diyerek sözlerini tamamladı. Açılış konuşmasının ardından sunumlar gerçekleştirildi.

    Sırasıyla;Bitlis Bölgesel Katı Atık Projesi Kontrolörü Barış ORALKAN “Düzenli Depolama Alanı, Geri Dönüşümü Merkezi Sunumları”, “Rehabilitasyon Proje Sunumu” ve “Makine, Araç ve Ekipman Tedariği Sunumları”; Çevre Orman Bakanlığı yetkilisi Münire KALKAN “Çevre ve Katı Atık Yönetmelikleri”; Bitlis Bölgesel Katı Atık Projesi Kıdemli Program Yöneticisi Cesim GÖZETEN,“Bitlis Bölgesel Katı Atık Birliği ve Birlik Tüzüğü”; Kurumsal Uzman Avukat Ali TOPALOĞLU, “Planlanan Organizasyon Yapısı” ve“Birliğin Gelecek Yapısı ve Durumu” başlıklı sunumlarını gerçekleştirerek Çalıştayın ilk günü tamamlandı.

    06 Mayıs 2009 Salı günü devam eden Çalıştayda Katı Atık Tesisinin inşaat ve finansal durumu hakkında sunumlar yapıldı. Sırasıyla;İSTAÇ A.Ş., Maksomer A.Ş. ve Bilgül A.Ş. Ortak Girişimi, Ram Dış Tic.A.Ş. ve Kardeşler Ltd. Şti. yetkilileri “İnşaat ve Tedarik Sözleşmeleri İş Programları”; Finansal Uzman Dr. Hakan MAT “Operasyon Planlama, Personel, Bilgi Sistemleri ve Muhasebe” ve “Hizmet Maliyetleri, Maliyet Geri Dönüşleri, Tarife Mekanizması”; Bitlis Bölgesel Katı Atık Projesi Kıdemli Program Yöneticisi Cesim GÖZETEN,“Malzeme, Ekipman ve Finansal Girdiler ve Eğitim Faaliyetleri” ve “Katı Atık Yönetimi Hizmetleri ve Hizmet Standartları Proje İzlenebilirliği ve Bilinçlendirme Faaliyetleri” konulu sunumları sundular.

    Sunumların ardından kısa bir değerlendirmenin ardından kapanış konuşması yapılarak Çalıştay tamamlandı. 3 gün boyunca süren Bitlis Bölgesel Katı Atık Yönetimi Projesi Çalıştayı için Devlet Planlama Teşkilatı, Merkezi Finans ve İhale Birimi, Avrupa Komisyonu Türkiye Delegasyonu, İller Bankası Genel Müdürlüğü, Çevre ve Orman Bakanlığı, Çevre ve Orman Bakanlığı Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Dairesi, ilgili müteahhit firmaları ve ilimizde bulunan ilgili kamu kurum ve kuruluşlarından yetkili 65 kişi katıldı.


06 Mayıs 2009

Diğer Haberler (Son 5)
Öğrenciler Bitlis Katı Atık Tesisini Ziyaret Etti
3. Geleneksel Okullar Arası Atık Pil Toplama Yarışması
Atıktan Enerji Üretimi İçin Sözleşme İmzalandı
Bitlis Atık Pil Toplama Yarışması Sonuçlandı
Bi-Ka Çöpten Elektrik Üretecek
 

DUYURU

* 2014-2015 ATIK PİL TOPLAMA YARIŞMASI SONUCU

* TESİS AÇILIŞ TÖRENİ

* OKULLARDA YAPILAN EĞİTİMLER

ANKET

Web sitemizin yeni tasarımını nasıl buldunuz?
Çok Güzel
İyi
Daha İyi Olabilirdi
Kötü

LİNKLER